polski english 

Cyrkiel termiczny RotoCut Cyrkiel termiczny RotoCut

Produkty » Plotery termiczne ThermoCut » Specjalne

Dostępne na rynku plotery termiczne umożliwiają wycinanie dowolnych obiektów przestrzennych w materiałach poddających się obróbce cieplnej, takich jak styropian, styrodur, pianka poliuretanowa i inne. Ich podstawową wadą jest brak możliwości cięcia po łuku o zadanym bądź zmiennym promieniu, bez widocznych przejść elementu tnącego. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest cyrkiel termiczny RotoCut firmy CONER.

Cyrkiel termiczny RotoCut to urządzenie specjalnie dedykowane dla branży architektonicznej. Jest niezastąpionym uzupełnieniem dostępnych na rynku ploterów termicznych. Sterowany mikroprocesorowo cyrkiel termiczny jest w stanie wycinać drutem oporowym rozgrzewanym do temp. ok. 800°C, elementy łukowate w materiale o gęstości do 130 kg/m3. Cyfrowo sterowany ruch rozgrzanego drutu powoduje odparowanie obrabianego materiału w jego najbliższym otoczeniu, co daje efekt precyzyjnego i równego cięcia.

Fantazja kształtów. Używany do cięcia drut kształtowy o średnicy 1,5 mm daje niebywałe możliwości tworzenia przeróżnych form. Wycinane w ten sposób elementy mogą posiadać rozmaite wcięcia, łuki, kąty a nawet wydrążenia. Zewnętrzna powłoka projektu może mieć niemal 360 stopni.

Cyrkiel termiczny daje niedostępną dla ploterów termicznych możliwość wycinania elementów łukowatych o dowolnej krzywiźnie, charakteryzujących się dużą precyzją wykonania i brakiem widocznych przejść elementu tnącego. Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji proces cięcia przebiega bardzo szybko, a wycinane elementy mogą mieć niemal 360 stopni.
Prędkość liniowa cięcia przy wykonywaniu projektów i sterowaniu ręcznym to 1000 mm/min. Dzięki temu możliwe jest szybkie i efektywne wytwarzanie elementów łukowatych przy zachowaniu ich wysokiej jakości i idealnej linii cięcia.